Výlet vlakem do parku Prater

Lůžkové noční vlaky do Vídně

Příjezdy nočních vlaků do Vídně jsou v 6:30 ráno, takže se po pohodlně vyspíte.

Cesta z nádraží Wien Westbahnhof

Všechny noční vlaky přijíždějí na stanici Wien Westbahnhof odkud si můžete dát přibližně hodinový pěší výlet přes Mariahilfer Strasse, kolem paláce Hofburg, Albertina a dalších vídeňských památek. Přibližná mapa cesty z nádraží Vídeň - Westbahnhof

Ceny jízdenek

Cena zpáteční jízdenky pro dospělého je cca 1600 Kč z Prahy a 1200 Kč z Ostravy. Vzhledem k ceně jízdenky se tedy vyplatí zkusit si vybrat některý ze zájezdů do Prateru

Praha (odjezd 21:40) - Vídeň (příjezd 6:30)

Vlak z hlavního nádraží v Praze zastavuje v dalších 15 stanicích. Cesta trvá více než 8 hodin, takže je čas dostatečně se vyspat.

vlak smer prater
Odjezdy z dalších měst:
Kolín
22:34
Pardubice
23:08
Česká Třebová
23:54
Olomouc
0:44
Přerov
1:17

Detailní info o vlaku

Praha (odjezd 0:42) - Vídeň (příjezd 6:30)

Vlak vyšší kvality Euro Night (EN) jede až z Berlína, takže nastoupit můžete ve stanicích Děčín, Ústí nad Labem nebo v Praha Holešovice. Povinná je rezervace lůžka. Vlak nezastavuje v tolika zastávkách jako předchozí možnost a je tak výrazně rychlejší, ale neposkytuje tolik času na pohodlný nocleh.

Odjezdy z dalších měst:
Děčín
22:55
Ústí nad Labem
23:14
Praha Holešovice
0:20
Brno
3:27

Detailní info o vlaku

Ostrava (odjezd 2:26) - Vídeň (příjezd 6:30)

Běžný rychlík, do Vídně jede přibližně 4 hodiny a nastupuje se pozdě v noci, lepší je přivstat si ráno a jet v 5:51 ráno s přestupem v Břeclavi vlakem, který jede jen 3 hodiny.

Ranní vlaky do Vídně

Nechcete-li jet přes noc, jsou řešením ranní vlaky. Do Vídně dorazíte o něco později, takže již může být plná turistů.

Praha (odjezd 5:57) - Vídeň (příjezd 10:02)

Vlak Supercity (SC) Smetana (Pendolino) je zřejmě nejkomfortnější možnost, jak se dostat z Prahy, Pardubic, Brna nebo Břeclavi do Vídně. Akorát si budete muset trošku přivstat.

Ve vlaku Supercity je povinná místenka za 200 Kč. V první třídě je v ceně občerstvení, denní tisk a další nadstandardní služby. Pokud je to na vás moc peněz, zkuste zvážit některý ze zájezdů do vídně.

Odjezdy z dalších měst:
Pardubice
6:59
Brno
8:27
Břeclav
9:02

Detailní info o vlaku